Šajā esejā tiks apskatīti čipošanas pamati. Šī ir identiska stratēģija, ko esmu izmantojis, lai apmācītu simtiem golfa spēlētāju; to ir viegli lietot, tas darbojas, un tajā ir dažas lieliskas treniņspēles.
Čipošanas mērķis
Chipping mērķis ir pārnēsāt bumbu pāri kuģu ceļam vai nelīdzenumam pēc tam, kad tā ir pabeigusi zaļo spēli. Pēc tam bumbiņai ir jāripo un jāatlec, pirms, cerams, piezemēties blakus bedrē vai tajā.
Lai šķeldētu labi, jums ir jāsaprot šie trīs principi:
- Nepārtraukts brīdinājums
- uzticams bumbas ātrums
- stabila bumbas trajektorija un palaišana
Jūs kļūsit par zaļo zonu meistaru, ja spēsiet attīstīt šķeldošanas kustību, kas nodrošina šīs trīs īpašības. Kad esat to apguvis, varat ģenerēt dažādus žetonus, izmantojot vienu un to pašu šķeldošanas metodi ar dažādiem nūjām.
Kad čipot, ņemiet to vērā.
Visnozīmīgākā kļūda, ko pieļauj golfa spēlētāji, kad čipošana mēģina pacelt bumbu gaisā. Ar tik mazu kļūdas rezervi darbība šķiet nemierīga. Rezultātā golfa bumbiņa kļūst plānāka vai atsitās pret zemi.
Tā vietā, lai mēģinātu pacelt bumbu, koncentrējieties uz zem tās esošās zāles sukāšanu un ļaujiet golfa nūjas augšējai daļai tikt galā ar pārējo. Pretēji izplatītajam uzskatam, nūjas seju un golfa bumbiņu saskaras ar lielu logu, kamēr nūja šūpojas līmenī vai nedaudz uz leju.
Turpretim, mēģinot palīdzēt bumbiņai, jums ir neliela rīcības brīvība, lai izvairītos no atsitīšanās pret zemi aiz bumbas vai golfa bumbiņas pusceļa (sarkanā bultiņa augšā).< /span>
Paturiet šo pašu domu savās domās par katru trāpītu žetonu. Veicot sitienus ar šķembām, koncentrējieties uz zāles notīrīšanu zem bumbiņas, kad šūpojaties cauri katram mēģinājumam. Ja vēlaties palielināt savu žetonu skaitu, izmantojiet nūju ar lielāku mansardu vai atveriet nūjas virsmu.
čipēšanas veidi
Tagad, kad zināt uzticamas šķeldošanas pamatprincipu, izpētīsim izcilās šķeldošanas darbības tehniskos komponentus.
Chipping iestatīšana
Ja varat pavadīt kādu laiku, pilnveidojot iestatījumus, šķeldošana kļūs pavisam vienkārša. Tas, kā jūs stāvat, nosaka visu, kas notiek jūsu šķeldošanas darbībā.
Tālāk redzamajā videoklipā ir parādītas trīs ātras korekcijas, lai pārslēgtos no standarta golfa pozas uz spiešanas pozu.
Sajaucieties tuvāk golfa bumbiņai, vienlaikus turot nūju ar lielāku spiedienu uz leju. Pateicoties tam, varat labāk pārvaldīt savus žetonu metienus.
Salieciet kājas kopā; tām nav jāatrodas tieši tajā vietā, kur videoklipā ir manējā, taču, to darot, jūsu ķermenis griežas šķeldošanās laikā.
Novietojiet vairāk svara (apmēram 60%) uz priekšējās pēdas. Kā mēs sīkāk redzēsim tālāk, tas atvieglo žetonu trāpīšanu.
čopera šūpošana
Pēc šīs iestatīšanas mēģiniet atdarināt golfa žetonu šūpošanos iepriekš redzamajā videoklipā.
Bumbiņa pacelsies gaisā un virzīsies uz priekšu, ja iestatījumos veiksiet tikai nelielu ķermeņa pagriezienu. Atkārtojiet videoklipu, un redzēsiet, ka plaukstas locītavas saglabā savu stingrību līdz beigām.
Nākotnē varat izveidot spēcīgu pamatu šķeldošanai, nodrošinot, ka jūsu ķermenis griežas atpakaļ un cauri un rokas un plaukstas paliek samērā stabilas. Šī čipošanas metode ir piemērojama neatkarīgi no tā, kuru nūju izmantojat.
Svārstīga sajūta
Kā jau iepriekš minējām, lielākā daļa iesācēju (kā arī daudzi klubu spēlētāji) mēģina pacelt bumbu gaisā. Tas ir nepatiess un izraisa dažādus netrāpītus metienus. Tā vietā, nūjai tuvojoties jūsu mērķim, jums vajadzētu censties sist ar golfa bumbiņu nedaudz uz leju un notīrīt zem tās esošo zāli.
Nūja ir jāpagriež pret mērķi, vienlaikus turot galvu zemu pret zemi.
Tas ir iedrošinātas trīs izcilā šķeldotāja īpašības — nūjas saglabāšana paātrinājumā trieciena rezultātā, mudināšana novirzīt ķermeni līdz mērķim un plaukstas švīkas samazināšana.
Kā regulēt mikroshēmu metienu garumu
Attāluma kontrole ir vienkārša, ja apgūstat pamata pieeju.
Veiciet īsu pagriezienu atpakaļ, lai iegūtu ātrākus žetonus.
Ja jūsu žetoni ir garāki, pagriezieties ilgāk atpakaļ.
Tā vietā, lai mēģinātu spēcīgāk sasist bumbu, izmantojiet šķeldošas sitiena garumu, lai kontrolētu attālumu.
Vai swing un backswing katru reizi ir vienāda garuma?
Kopumā jā; tomēr, ja jūs veicat labu sitienu ar triecienu, jūsu sekošanas laiks būs nedaudz ilgāks nekā jūsu atpakaļgaitas. Ideāla situācija.
Kā veikt mikroshēmu
Paņemiet piecas bumbiņas, pēc tam atgriezieties desmit jardus no šķembu grīna bedrītes. Skatiet, cik metienu varat izdarīt ar savu 9 dzelzi vienā nūjas garumā (3 punkti) un divos nūjas garumos, sasitot katru bumbu (1 punkts).
Atkārtojiet spēli, atgriežoties pie 15 jardu līnijas.
Jūs uzzināsiet, kā čipot un kā regulēt attālumus, mainot šos divus attālumus, ja turpināsit pārvietoties starp tiem. Apskatiet šo lapu, lai uzzinātu vairāk par golfa čipošanas aktivitātēm.
Ar kuru klubu vislabāk ir čipot?
Mans labākais padoms ir iepazīties ar savām alternatīvām (6 gludekļi līdz ķīļai), pirms izvēlaties klubu, kas ļauj jums justies visērtāk spēlējot. Nav pareiza vai nepareiza lēmuma, taču tālāk sniegtie padomi var palīdzēt izvēlēties, kad izmantot katru iespēju.
7, 8 vai 9 gludekļa izmantošana mikroshēmā
Šie gludekļi rada skaidas, kas lido zemu un izripo vairāk nekā gaisā. Izmantojiet tos, ja priekšā ir maz bārkstis un daudz zaļās zonas, kas jūs atdala no bedres.
Skaldīšanai jāizmanto PW, SW vai lob ķīlis.
Jūsu ķīļšķembu šāvieni virzīsies tālāk un tālāk pa gaisu, nekā ripos pa zemi. Izmantojiet šos nūjas, ja jums ir maz pieejamu zaļumu vai ir jāpārvar izaicinājums.
Jūsu ķīļi ir lieliska izvēle arī tad, kad bumba atrodas kuģa zālienā. Īsāka kāta dēļ jūs varat veikt straujāku šūpošanos bumbiņas aizmugurē, un papildu bēniņi palīdzēs bumbiņai pacelties augstāk gaisā.
Kā to čipot, lai tas apstātos
Jūsu žetonu sitieni ātri apstāsies, ja tiem būs lielisks leņķis pret golfa bumbiņu un atgriešanos. Lielākā daļa golfa spēlētāju cenšas palielināt savu žetonu atgriešanos, taču ir daudz vienkāršāk mainīt žetonu metienu virzienu, ja vēlaties, lai tie ātri apstātos.
Kāpēc manas mikroshēmas vienmēr neizdodas?
Kad bumba atsitas pret kluba strūklu, nevis nūjas sejas vidu, rezultāts samazinās; galvenais vaininieks ir pārāk liels svars uz papēžiem. Šūpošanās laikā nūja galva izbīdīsies tālāk, kad jūsu svars virzīsies uz jūsu pēdu vidu, liekot jums atsist pret nūju, nevis pret nūjas sejas centru, un rodas kāts.
Uzstādiet savu svaru virs pēdu viduspunktiem un saglabājiet līdzsvaru šūpošanās laikā, lai no tā izvairītos. Vienīgais veids, kā no šejienes pieskarties hoselai, ir apgāzties, tādēļ, ja jums ir grūtības, novietojiet savu svaru tālāk pret pirkstiem.