Golfa noteikumi un regulējumi

Vai tu esi gatavs sākt spēli golfa laukumā?

Pirms tu nospiež bumbiņu, tev vajadzētu zināt golfa noteikumus un regulas.

Sākot no aprīkojuma prasībām līdz spēles rezultātu sistēmai, starta laukumiem līdz ārpus robežām, ūdens šķēršļiem līdz bunkera etiķetei un sodiem, šeit atradīsi visu, ko tev jāzina.

Tāpēc iepazīsties ar noteikumiem un izbaudi spēli!

Aprīkojuma prasības

Jums ir jānodrošina, ka jūsu aprīkojums atbilst prasītajiem specifikācijām, lai spēlētu golfu. Bumbai jābūt ar diametru ne mazāku par 1,68 collām un ne vairāk par 1,62 collām.

Klubiem jābūt ar asti ne mazāku par 18 collām un ne vairāk par 48 collām. Maksimālais klubgalva tilpums ir 460cc, un maksimālais kluba garums ir 48 collas.

Spēlējot, jums jāizmanto 14 vai mazāk klubu. Visiem klubiem jābūt atzīmētiem ar spēlētāja vārdu vai sākumburtiem. Kluba sejas daļai nedrīkst būt nekādi ierīces, kas varētu ietekmēt bumbas lidojumu. Jūs nedrīkstat izmantot nekādas mākslīgas ierīces, piemēram, palielināmo stiklu, lai palīdzētu jums spēlē.

Karodziņam jābūt vismaz 24 collu augstumā, un tas jānoņem pirms šāviena tiek izdarīts. Visbeidzot, laukums jāapstiprina golfa pārvaldes iestādei.

Vērtēšanas sistēma

Katru golfa apļa kārtu vērtē pēc iepriekš noteiktas sistēmas, kuru jāievēro. Spēlētāji reģistrē kopējo punktu skaitu, kas vajadzīgs, lai pabeigtu katru bedri, un tad saskaita kopējo punktu skaitu par visu apļa garumu. Uzvarētājs ir spēlētājs ar zemāko rezultātu.

Šeit ir izklāsts par to, kā darbojas vērtēšanas sistēma:

 1. Par: Punktu skaits, kas vajadzīgs, lai pieredzējis golferis pabeigtu bedri.
 2. Birdie: Viens punkts zem par.
 3. Bogey: Viens punkts virs par.
 4. Dubultais bogey: Divi punkti virs par.

Spēlētājs ar mazāko punktu skaitu apļa beigās ir uzvarētājs. Ja divu vai vairāku spēlētāju rezultāti ir vienādi, tiek izmantota bedre pēc bedres izspēle, lai noskaidrotu uzvarētāju.

Rūpīgi sekot līdzi savam rezultātam katrā bedrē, jo tas var ievērojami ietekmēt iznākumu.

Tējas kastes

Spēlējot golfu, Tev būs jāzina par starta kasti.

Atzīmēt starta punktus un tos pareizi novietot ir būtiski, lai veiksmīgi spēlētu.

Zinot noteikumus par starta kastēm, var nodrošināt godīgu spēli visiem.

Marķēšanas t-krekli

Spēlējot golfu, jums jānodrošina, ka atzīmējat savas tīras kastes saskaņā ar noteikumiem. Pareizi atzīmētas tīra kastes palīdzēs jums spēlēt labāk un izvairīties no sliktiem metieniem un soda metieniem. Šeit ir daži norādījumi, ko ievērot, atzīmējot tīra kastes:

 1. Novietojiet tīra/bumbas atzīmētāju aiz bumbas.
 2. Pārliecinieties, ka bumbas atzīmētājs atrodas ne tālāk kā divu kātu garums no bumbas.
 3. Ielieciet tīru zemē ne augstāk par diviem collām.
 4. Pēc metiena spēlē nekustiniet tīru un bumbas atzīmētāju.

Atcerieties atzīmēt tīru pēc iespējas ātrāk, lai neiztraucētu spēli. Atzīmējot tīru, pārliecinieties, ka izmantojat pareizo izmēru tīru vai bumbas atzīmētāju atbilstoši caurumam. Tā darot, jūs palīdzēsiet spēlēt labāku golfa spēli un ievērot noteikumus.

Tējas novietošana

Jums ir jānovieto tī in atzīmētajā tī kastē pirms jebkura sitiena spēlēšanas. Tī kastes ir atzīmētas ar diviem baltiem zīmēm un tās var būt taisnstūrveida vai kvadrātveida. Tām jābūt vismaz divu kluču garumā katrā virzienā un tās nedrīkst pārsniegt piecu kluču garumu. Tī jānovieto tīšanas laukumā, aiz zīmēm. Tī nedrīkst novietot tuvāk caurumam nekā zīmes.

Krāsa Apraksts
Balta Tī kastes zīme
Sarkanā Ārpus robežām
Dzeltenā Ūdens šķērslis
Zilā Laterālais ūdens šķērslis

Ārpus robežām

Ārpus robežām (AR) ir termins, kas tiek lietots golfa spēlē, kad bumba tiek spēlēta ārpus laukuma robežām. Zināt AR noteikumus un sodus ir svarīgi golfa spēlētājiem, jo bumbas izspēlēšana ārpus robežām rada soda sitiena un attāluma sodu.

Aplūkosim tuvāk AR noteikumus un regulas.

OB stands for "Obstetrics" in English, which is translated to "Ginekoloģija un akušērija" in Latvian.

Golfa spēles laikā ir nepieciešams zināt, kas ir OB jeb "out-of-bounds" – robežas norādošs termins, kas tiek izmantots šajā spēlē. OB tiek definēts kā jebkura teritorija ārpus noteiktajām laukuma robežām, ieskaitot:

 • Teritorijas, kas ir atzīmētas kā OB ar laukuma vai vietējām noteikumiem
 • Teritorijas, kas atrodas aiz ūdens šķēršļu vai laterālo ūdens šķēršļu robežām
 • Teritorijas, kas atzīmētas ar baltiem stabiņiem, līnijām vai sienām
 • Teritorijas, kas atzīmētas ar OB līniju vai/vai OB stabiņiem

Golferiem jāpieredzina sevi ar OB noteikumiem, kas attiecas uz to spēlēto laukumu, lai izvairītos no soda sitieniem vai diskvalifikācijas. Ja ir šaubas, jautājiet laukuma oficiālam vai vietējam spēlētājam vai konsultējieties ar laukuma rezultātu karti, lai noskaidrotu laukuma OB robežas.

Sods par OB.

Ja jūs izmetat savu bumbu ārpus robežām, jums tiek pieskaitīta soda sitiena punkti. Šie soda sitiena punkti tiek pievienoti jūsu rezultātam par cauruli. Turklāt jums ir jāievieto bumba atpakaļ uz tiī un jāveic nākamais sitiens no tā paša punkta. Jums arī ir jāpieskaita soda sitiena punkti jūsu rezultātam par šo cauruli.

Ārpus robežām tiek uzskatīts jebkurš laukuma daļa, kas atrodas ārpus caurules robežām. Tas ietver tādas teritorijas kā ūdens šķēršļi, dabiskās šķēršļi un privātīpašums. Kad bumba ir ārpus robežām, tā jānomet tādā teritorijā, kas ir noteikta pēc laukuma noteikumiem. Ja bumbu nevar atrast, spēlētājam jāatgriežas pie tiī un jāveic cits sitiens. Soda sitiena punkti joprojām tiks pieskaitīti.

Ūdens bīstamības

Attiecībā uz ūdens šķēršļiem jums jābūt informētam par iespējamo sodu. Ūdens šķēršļi parasti ir atzīmēti ar dzelteniem vai sarkaniem zīmēm un ietver dabiskus ūdens objektus, piemēram, upes, strautus un ezerus.

Ja jūsu bumba nonāk ūdens šķērslī, jums jāuzņemas viena soda punkta zaudējums un jānoliek bumba ārpus šķēršļa vai jāspēlē no vietas, kur bumba iekļuva šķērslī.

Šeit ir daži galvenie punkti, ko jāatceras par ūdens šķēršļiem:

 1. Jums nav atļauts nolikt savu kārbu uz zemes ūdens šķērslī.

 2. Jūs varat saņemt atbrīvojumu no ūdens šķēršļa, ja varat pierādīt, ka jūsu bumba tika novirzīta ar ārēju ietekmi.

 3. Jūs varat saņemt bezmaksas nolaišanos, ja ūdens šķērslis traucē jūsu nostājai vai plānotajam sitienu apgabalam.

 4. Jūs varat nolikt bumbu aiz ūdens šķēršļa, bet jums jāuztur punkts, kurā oriģinālā bumba iekļuva šķērslī, starp caurumu un vietu, kurā bumba tiek nolikta.

Bunkera etiķete

Tagad, kad jūs esat informēts par ūdensšķēršļu noteikumiem, lai turpinātu ar bunkera etiķeti.

Spēlējot bunkera metienu, ir svarīgi atcerēties izlīdzināt smiltis pēc tam, kad esat pabeidzis, neatkarīgi no metiena rezultāta. Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu, ka nākamajam golferim bunkers ir tajā pašā stāvoklī.

Turklāt, spēlējot no bunkera, ir svarīgi izvairīties no iestāšanās bunkera sienās, jo tas var bojāt bunkeri un mainīt laukuma ainavu.

Ja jūs atrodaties bunkerī un nevarat izspēlēt metienu, ir pieklājīgi pacelt savu bumbu un nometiet to ārpus bunkera.

Visbeidzot, vienmēr esiet uzmanīgs pret citiem spēlētājiem, jo metiens no bunkera var izraisīt smilšu izkritumu visā apkārtnē.

Ievērojot šos vienkāršos etiķetes noteikumus, nodrošināsiet, ka laukums tiek uzturēts labā stāvoklī un šo spēli bauda visi spēlētāji.

Sodi

Papildus būrīšu etiķetei, ir svarīgi būt informētam par soda sankcijām dažādu pārkāpumu gadījumā golfa laukumā. Atkarībā no pārkāpuma smaguma, soda sankcijas var svārstīties no brīdinājuma līdz divu sitieniem. Daži no visbiežāk soda sodītajiem pārkāpumiem ietver:

 1. Nepareizi sitieni apmaiņā: Automātiska divu sitienu soda sankcija.

 2. Bumbas nometšana nepareizajā vietā: Viens sitiena soda sankcija.

 3. Nepareizas bumbas spēlēšana: Divu sitienu soda sankcija.

 4. Mērķtiecīga laža uzlabošana: Divu sitienu soda sankcija.

Ir svarīgi būt informētam par spēles noteikumiem un regulām, lai izvairītos no jebkādām soda sankcijām vai brīdinājumiem. Zināšanas par noteikumiem palīdz uzturēt taisnīgu un baudāmu spēli visiem.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāds ir minimālais vecuma ierobežojums golfa spēlēšanai?

Lai spēlētu golfu, jums jābūt vismaz 8 gadus vecam. Varat sākt apgūt spēles pamatus agrāk, bet sacensībās jābūt vismaz 8 gadus vecam.

Vai ir kādi ierobežojumi attiecībā uz klubu veidiem, kas var tikt izmantoti?

Jā, jums ir jāizmanto klubi, kas atbilst Golfa noteikumiem. Jūs nevarat lietot nekādus klubus, kas neatbilst šiem standartiem.

Kāds ir apģērba kods golfa spēlē?

Spēlējot golfu, parasti jāvalkā apvīlētas krekliņas un golfa vai haki šorti, svārki vai bikses. Nav atļauti džinsi, tops vai T-krekli.

Cik ilgi parasti ilgst vidēji viena golfa spēle?

Vidēji viens apļa golfs prasa četras līdz piecas stundas. Tomēr laiks var atšķirties atkarībā no laukuma un spēlētāju skaita.

Vai ir kādas īpašas noteikumi, spēlējot uz laukuma ar kādu kārtis palīgu?

Jā, ja spēlējat ar kērlingu, ir dažas īpašas noteikumi. Jums jārūpējas par kērlinga laiku, jāievēro viņu padomi un jānodrošina atlīdzība par viņu pakalpojumiem.

Secinājums

Tagad jūs saprotat golfa noteikumus un regulas, tāpēc ņemiet savus kālus un izejiet tur! Neaizmirstiet vienmēr pārbaudīt, vai kāda daļa laukuma ir ārpus robežām, vai ir ūdens šķēršļi un bunkuri, un uzturiet savu rezultātu atjauninātu.

Izbaudiet šo pieredzi un baudiet to – tā ir lieliska iespēja pavadīt laiku ar draugiem vai ģimeni. Nereti visiem etiķetes noteikumiem, un jums nebūs jāuztraucas par neplānotiem soda punktiem.

Priecīgas golfa spēles!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp